m2 m1

Rittbergerův krok

 

Jak je už z názvu patrno, bude tento krok jakýmsi promítnutím Rittbergerova skoku na plochu. Tento krok jedeme podobně jako navazovaný trojkový krok ve velkém oblouku a můžeme jej s ním velmi pěkně kombinovat (střídáme jeden trojkový a jeden Ritterbergerův krok) Začátek je stejný jako při nájezdu na Rittbergerův skok.

Jedeme oblouk vzad - ven, na příklad na pravé noze, levá noha je překřížena vpředu, levé rameno a paže mírně vpředu, pravá noha je pokrčena v koleně. V okamžiku, kdy by mělo dojít ke skoku, se však neodrazíme, nýbrž se jen na pravé noze nadlehčíme a levou nohu vedeme obloukem vlevo stranou, paže máme rozloženy od těla ve frontální poloze.

V této poloze vyčkáme, až se celý trup jednou otočí kolem své osy. V tomto stadiu pomůžeme zabrzdit rotaci vysunutím levé paže vpřed a levé volné nohy doleva stranou ven z kruhu. Vyjíždíme tedy nyní opět obloukem vzad - ven na pravé noze. Pro pokročilejšího bruslaře nebude jistě problém místo jedné otáčky udělat otáčky dvě. Zde si však budeme muset vypomoci stažením obou paží na prsa, a tím zrychlit rotaci.


Nejčastější chyby

Malá rychlost a špatné pérování v kolenou, takže krok vypadá tvrdě; malé položení do hrany, a tím ztráta rychlosti během cviku, což způsobuje špatné vystižení sklonu a vzepření hrany koleček brusle o plochu při obratech (i při prostých vlnovkách); málo vydatný pohyb volné nohy může být rovněž příčinou úbytku rychlosti; nepěkné držení a vytočení špičky volné nohy, které je v tomto případě nápadné více než kde jinde.

 


Pomohl Vám tento článek? Ohodnoťte jej prosím.


Podobná témata

Kroky obecně Obloukový krok
Trojkový krok 1. část Trojkový krok 2.část
Protitrojkový krok Vlnovkový krok
Zvratový krok Protizvratový krok
Anglická osma Brýlový krok
Chassé krok Mohawkový krok
Choctaw krok Cross roll krok
Rittbergerův krok Révový krok
Složité kroky Speciálni figury
Kombinace kroků 1 Kombinace_kroků 2
Chyby v kombinaci kroků  

Související témata

Prvky dle ISU Oblouk
Vlnovka Kruh
Trojka Dvojtrojka
Protitrojka Zvrat
Protizvrat Klička
Osma Měsíc
Spojovací prvky Kroky
Přechody Obraty
Poskoky, vyskoky Skoky
Piruety Paragraf
Různé příspěvky Kombinace