m2 m1

TEST č. 4 Nejmladší žactvo

 

1) Vlnovky vpřed - volná noha je celou dobu napnutá ve směru pomyslného oblouku vpřed; jedoucí noha pracuje v koleni a ramena se natáčejí do oblouku.

Vlnovky vzad - stejné zásady jako u vlnovek vpřed; volná noha zůstává napnutá vzadu.

test_4_1
Změna nohy odrazem vpřed a totéž na druhou nohu. 7 oblouků na pravé noze,
změna odrazem na druhou nohu a 6 oblouků na levé noze.

2) Překřížený protioblouk vpřed - nasazení na vnější hranu, zdůraznit odraz celou bruslí, ramena zůstávají na krátké ose.

Překřížený protioblouk vzad - nasazení na zadní vnější hranu, volná noha je překřížená vpřed, paže jsou v protidržení, v průběhu oblouku se ruce vymění.

3) Dvojtrojka vzad - ven- trojka vzad - ven, volná noha zkřížená nad stopou, po trojce rameno zadržené vzadu. Ve vnitřním oblouku se volná noha dostává špičkou k patě nohy jedoucí, následuje trojka vpřed - dovnitř, po obratu zadržet rameno nad nohou jedoucí vzad, plynulé přetočení hlavy a paží v zadním vnějším oblouku, nasazení na druhou nohu. V obratech nepřitahovat paže k tělu.

test_4_3
Napříč 3x na každou nohu

4) Dvojtrojka vzad - dovnitř- nasazení vzad - dovnitř, hlava ven z kruhu, po trojce zadržet rameno, v oblouku zůstává noha vpředu, ramena přetočit. Následuje trojka dopředu ven. s pohybem volné nohy po vnitřní straně jedoucí nohy, zadržet rameno nad volnou nohou vzad, hlava ve směru jízdy.

test_4_3
Napříč 3x na každou nohu

5) Špičkové kroky - provádí se na napnutých nohách, píchnutí daleko za nohou ve směru kruhu.

6) Axel

7) Dvojitý Salchow

8) Sekvence spirál - na obě strany, z rozjezdu, provedení: přední váha - trojkový obrat - zadní váha, co nejdelší výdrž ve spirálách; totéž na druhou stranu

9) Wolley - trojka, nášlap dozadu na vnitřní hranu, odskok z vnitřní hrany a svolnou nohou vzadu, skok s rotací 360°, dopad na zadní vnější hranu; prvek provedeme 2x za sebou.

10) Přední pirueta ve váze + přechod do nízké piruety + vysoká přední křížená pirueta - v každé základní poloze (bez obtížných variant) min. 4 otáčky


Podobná témata

TEST č. 1 - Přípravka
TEST č. 2 - Nováčci mladší
TEST č. 3 - Nováčci
TEST č. 4 - Nejmladší žactvo
TEST č. 5 - Mladší žactvo
TEST č. 5 - Mladší žactvo TP
TEST č. 6 - Žactvo
TEST č. 6 - Žactvo TP
TEST č. 6 - Žactvo SD
TEST č. 7 - Junioři
TEST č. 7 - Junioři TP
TEST č. 7 - Junioři SD
TEST č. 8 - Senioři
TEST č. 8 - Senioři TP
TEST č. 8 - Senioři SD
TEST č. 9 - Zlatý test - plní kdokoliv

Související témata

Testy Českého krasobruslařského svazu
Testy U.S.Figure Skating
Testy Федераци фигурного катания на коньках России