menu2 menu1

Popis a přehled testů Intermediate

 

1. Dvojtrojka vzad.

Bruslař provede po sobě dvojtrojky vzad na půlkruhu na libovolné noze. Čtyři až šest půl kruhů pojede v závislosti na délce kluziště a svých sil. Sekvence začíná dvojtrojkami BO a pokrývají první polovinu délky kluziště. Dvojtrojky BI pokryvají druhou polovinu délky kluziště. Úvodní kroky a závěrečné jsou libovolné.

Cíl: Kvalita hran a délka


2. Spiralová Sekvence

Bruslař bude začínat spirálu na LFO, která by měla být provedena až k podélné ose kluziště. Bruslař pak vede volnou volnou nohu dolů do RFI a otevřeného Mohawku a dvěma širokými kroky vede přechod do s R s křížením přes L. Bruslař se pak odrazí do LBO spirály tak, aby byla provedena až u podélné osy kluziště. Bruslař musí ihned najet do RFI spirály. Volná noha jde do RFI Mohavku, znovu ji zvedne do LBI spirály, vše se provádí až u podélné osy. Libovolné kroky opakujeme v opačném směru počínaje RFO spirálou. Poznámka: všechny spirály by měly být provedeny s oddálenou volnou nohou tak, aby byla demonstrována forma bruslaře a flexibilita. Úvodní kroky jsou volitelné! Tento test může začít na libovolné noze.

Cíl: Velikost a kvalita hran


3. Protitrojková sekvence.

Bruslař provede dvě sady otáček v obloucích (RFO-LBI) přibližně v dolní polovině délky kluziště. Pokračuje dále po zbývající délce kluziště, kde vykoná dvě otočení (LFO-RBI) s volitelnými kroky a přechodem do hrany oblouku LFO. Jakmile toto dokončí, celá sekvence je opakovaná, provedením sady dvojího otočení (LFI-RBO) přibližně v dolní polovině délky kluziště. Bruslař pak vykoná sadu dvojího otočení (RFI-LBO) dolů ve zbývající délce kluziště s volitelnými kroky s přechodem do hrany v oblouku RFI. Úvodní kroky jsou volitelné. Tento pohyb můžeme zahájit na libovolné noze. Protitrojky FO/BI budou předcházet protitrojkám FI/BO.

Cíl: Kvalita jízdy v hraně.


4. Twizzly vpřed

Twizzl vpřed - ven: Bruslař začíná z místa startu na LFO (Levá Vpřed ven), vpřed křižuje úder k RFO očku který končí na RBI po 1 a 1/2 otáčky. Bruslař pak dokončuje sadu krokem na LFO. Sada tří twizzlů se může opakovat napříč, nepo podlél kluziště. Opakování na protistraně kluziště je provedeno stejným způsobem.

Twizzl vpřed - dovnitř: Druhá část pohybu - bruslař začne z místa startu, LFI obloukem, do RFI twizzlu, který končí na RBO po 1 a 1/2 otočení. Bruslař pak bude s kroke na LFI dokončí sadu. Tři twizzlové sady se opakují napříč šířkou, nebo délkou kluziště a měly by být opakovány shodně jako v předchozím sadě. Tento pohyb může začít v libovolném směru.

Cíl: Provedení plynulého a kontinuálního točení v twizzlu.


5. Vnitřní sklouzové Šaseé

Bruslař bude provádět čtyři alternativní vzory vnitřního skluzového Šaseé s přechodem do trojky vzad. Vzor by měl pokrýt celou délku kluziště. Úvodní kroky jsou volitelné.

Cíl: Kvalita hran a délka.


Diagramy testů Intermediate

Dvojtrojka vzad Diagram Video
Spiralová sekvence Diagram Video
Protitrojková sekvence Diagram Video
Twizzly vpřed - ven, vpřed - dovnitř Diagram Video
Vnitřní skluzové Šaseé Diagram Video

Podobná témata

Pre-Preliminary
Preliminary
Pre-Juvenile
Juvenile
Intermediate
Novice
Junior
Senior
Adult Bronze , Pre-Bronze , Silver , Gold

Související témata

Testy Českého krasobruslařského svazu
Testy U.S.Figure Skating
Testy Федераци фигурного катания на коньках России